Pradžia / Patarimai / Domkratas nuosavame garaže: kokį rinktis ir ar jo pakanka?

Domkratas nuosavame garaže: kokį rinktis ir ar jo pakanka?

Kiekvienam nagingam žmogui namuose naudinga turėti įrangą, kuri įvairius darbus padeda atlikti greitai, tiksliai ir kokybiškai. Tai sietina ir su transporto priemonėmis, kurios gali būti tvarkomos ir nuosavuose garažuose. Vis daugiau lietuvių savo garažus papildo įvairiais įrankiais ir įranga, kadangi servisų paslaugos brangios, o internete jau galima rasti pagalbinius vaizdo įrašus ir straipsnius, demonstruojančius bet kokių remontų procesus.

Teisingam darbų atlikimui svarbios yra ne tik žinios, bet ir tinkama įranga. Kone vienas svarbiausių įrankių, be kurio negalima net pakeisti rato, yra domkratai, kadangi jie suteikia galimybę atlikti įvairius važiuoklės remonto, tepalų keitimo ir kitus panašius darbus greitai bei paprastai.

Kokie gali būti domkratai?

Domkratai gali būti įvairių formų ir atlaikyti skirtingą svorį. Bet kokiu atveju, geriausias sprendimas yra rinktis domkratus ir kitus priedus pagal automobilio gamintojo nustatytas rekomendacijas. Štai keletas populiariausių domkratų rūšių:

Srieginiai

Šiuos domkratus labai dažnai galima rasti automobilių bagažinėse. Jų konstrukcija yra paprasta ir tvirta, jais lengva naudotis, todėl automobilių gamintojams šis tipas taip pat yra optimaliausias pasirinkimas priedui. Srieginiai domkratai veikia sriegiu spausdami arba plėsdami dvi metalines atramas, kurių aukštis atitinkamai didėja arba mažėja.

Hidrauliniai

Šie domkratai nėra taip dažnai randami automobiliuose, tačiau jais naudotis dar paprasčiau, o jų keliamoji galia yra didesnė. Tačiau, hidrauliniams domkratams rekomenduojama naudoti dar ir stovus, t.y., nelaikyti viso automobilio svorio ant domkrato ilgą laiką. 

Domkratą naudokite atsakingai

Prieš keldami automobilį patikrinkite automobilio gamintojo vartotojo vadovą – jame turėtų būti nurodyti kėlimo domkratu taškai. Jie yra stipriausios vietos, kurios nebus pažeistos keliant automobilį.

Netinkamai, neatsakingai, netvirtai keldami automobilį rizikuojate ne tik savo turto apgadinimu, bet ir labai rimtais sužeidimais. Keldami visada įsitikinkite, kad pagrindas yra kietas, kad automobilio kėlimo taškai nėra pažeisti korozijos ir kad domkratas pastatytas vertikaliai. Visada naudokite tik tinkamus priedus, o pakėlus automobilį rekomenduojama po apačia pastatyti atramą, kad jis nenukristų sugedus/sulūžus domkratui.

Tinkamo domkrato pasirinkimas

Renkantis domkratą, reikėtų laikytis automobilio gamintojo rekomendacijų arba pasitarti su specialistais. Tai ne tik pagreitina paieškas, tačiau dar ir garantuoja, kad įsigytas domkratas bus tinkamas ir saugus naudoti – kol vieni domkratai yra skirti vos keliems šimtams kilogramų pakelti, kiti gali atlaikyti net ir dešimt tonų. Taigi, skirtumas yra didžiulis.

Taip pat reikia atsižvelgti į domkrato maksimalų keliamąjį aukštį, veikimo principą ir mobilumo galimybes. Visa tai gali atrodyti tik smulkmenos tol, kol neteks su įvairiomis problemomis susidurti patiems – automobilis nepakeliamas pakankamai aukštai, per silpnas domkratas linksta keliant visureigį, jam nėra vietos automobilyje ir t.t.

Check Also

Pasiruoškite sėjimo sezonui iš anksto

Žiema – pats metas daržininkui ir gėlininkui peržvelgti savo turimas sėklas, patikrinti jų galiojimo laiką, ...