Pradžia / Patarimai / Į ką atkreipti dėmesį, norint statyti angarą ar kitą plieninį pastatą?

Į ką atkreipti dėmesį, norint statyti angarą ar kitą plieninį pastatą?

Angarai ir kiti plieniniai pastatai vis labiau populiarėja dėl savo funkcionalumo ir itin greito pastatymo. Pasirinkus tinkamą statytoją, angarų ir kitų plieninių pastatų statymas tampa, rodos, visiškai paprastu procesu, tačiau, ką jums, kaip užsakovui, būtina žinoti?

Kokie yra angarų ir kitų plieninių statinių privalumai?

Rinkdamiesi, kokį statinį statyti, visada įvertiname jo privalumus ir trūkumus. Kalbant apie angarų ir kitų plieninių pastatų privalumus, būtina paminėti tai, kad tokie statiniai yra tvarūs, nes visos medžiagos, naudojamos jų statybai, yra perdirbamos. Kitas svarbus dalykas yra tas, kad tokio tipo statinio viduje yra ženkliai daugiau laisvos erdvės. Angarai ir kiti plieniniai pastatai yra priskiriami energiją taupantiems pastatams, todėl energijos sąnaudos bus pakankamai nedidelės. Geriausiu kainos ir statybos kokybės santykiu pasižymintys statiniai yra pastatomi labai greitai. Žinoma, konkreti pastatymo trukmė priklausys nuo to, kokio sudėtingumo statinį pasirinksite, bet vis tiek statybos darbai užtruks ženkliai trumpiau, nei statant, pavyzdžiui, mūrinį pastatą. Daugiau informacijos apie plieninius angarus rasite apsilankę šioje interneto svetainėje: https://www.borga.lt/plieniniai-angarai/.

Kokie paruošiamieji darbai yra atliekami prieš pradedant angaro ar kito plieninio statinio statybas?

Galima išskirti du pagrindinius darbus, kuriuos privalu atlikti prieš pradedant angaro ar kito plieninio statinio statybas. Pirmasis iš jų yra duomenų apie numatomo statyti statinio techninius parametrus surinkimas. Itin svarbu yra išsiaiškinti tikruosius poreikius ir apibrėžti aiškią statinio paskirtį. Antrasis darbas – tai statybos darbų sutarties rengimas ir pasirašymas.

Ar angarų ir kitų plieninių pastatų statybai yra būtinas statybos leidimas?

Angarų ir kitų plieninių pastatų statybai yra būtinas statybos leidimas. Šį leidimą jūs, bendradarbiaudamas su architektu (projekto vadovu), turėsite gauti dar prieš pradedant statybos darbus. Pastato tiekėjas (statytojas) jums turėtų pateikti fasadų ir pamatų brėžinius, mazgų sprendimus ir konstrukcinę dalį.

Kaip vyksta angarų ir kitų plieninių pastatų statyba?

Kiekvieno pastato statybos darbai yra pradedami nuo pamatų įrengimo. Angarai ir kiti plieniniai pastatai taip pat nėra išimtis. Šio tipo pastatams įprastai yra įrengiami poliniai pamatai. Polinių pamatų viršutinė dalis (dar vadinama rostverku) yra gelžbetoninė. Į šią pamatų dalį remiasi statinys. Pažymėtina, kad rostverkas gali būti pagaminamas gamykloje ir surenkamas statybų vietoje arba išliejamas statybų aikštelėje. Įrengus pamatus, ateina laikas surinkti angaro karkasą. Ant šio karkaso yra tvirtinami metalo lakštai. Lakštai gali būti prisukami arba privirinami.

Ar galima praplatinti ir pailginti jau pastatytus angarus?

Dažnai kyla klausimas, ar galės praplatinti ir pailginti jau pastatytus angarus? Pastatyto angaro praplatinti, jeigu tai nebuvo numatyta projekte, negalima, išskyrus tuos atvejus, kai šalia pastatomas kitas pastatas ir sujungiamas su jau esamu statiniu trumpa jungtimi. Tokiu atveju turite papildomas patalpas, tačiau abiejų statinių konstrukcijos išlieka nepriklausomos ir neturi jokios įtakos viena kitai. Kalbant apie angarų pailginimą, būtina paminėti, kad pailginimas yra galimas tik esant tam tikroms sąlygoms, t. y., turi būti laisvos vietos šalia esančiame sklype, įvertinta pamatų apkrova, kai bus, pavyzdžiui, didesnis vėjas ir t. t.

Check Also

Kokie paveikslai tinka miegamajame

Kokie paveikslai tinka miegamajame?

Vienas iš populiariausių būdų, kaip papuošti erdvę namuose, yra išbaigtas ir stilingas dizainas. Kartu tai ...