Lauko terasos įrengimas: kokias terasines lentas pasirinkti?

Įsirenginėjate lauko terasą ir domitės jos grindų pasirinkimais? Čia glaustai pristatysime, kas yra termo medžio ir WPC terasinės lentos bei kuo ypatingas medienos impregnavimas vašku.

Termo medžio terasinės lentos

Termo medienos terminas paprastai naudojamas apibūdinti vietines medienos rūšis, kurios buvo išsaugotos jas veikiant šilumai. Taikant šį procesą, mediena gali būti naudojama lauke, pvz., kaip terasinės lentos. Terminis apdorojimas buvo sukurtas Skandinavijoje, tačiau principas labai senas: akmens amžiaus žmonės ugnyje grūdindavo ieties galiukus. Tokiu būdu apdorota mediena savo ilgaamžiškumu niekuo nenusileidžia atogrąžų medienai. Kai kurie gamintojai terasos lentoms, pagamintoms iš termo medienos, suteikia iki 25 metų garantiją. 

Išdžiovinta mediena pirmiausia supjaustoma pagal dydį, o po to 2–3 dienas kaitinama iki 210 laipsnių Celsijaus specialioje kameroje su mažu deguonies kiekiu ir kontroliuojamu garų tiekimu. Dėl šilumos ir drėgmės įtakos keičiasi medienos fizinė struktūra: suyra vadinamosios hemiceliuliozės – trumpos grandinės cukraus junginiai, svarbūs gyvo augalo vandens pernešimui, ir susidaro tankios ląstelių sienelės iš grandininių celiuliozės pluoštų. Tokią medieną sunku sudrėkinti, todėl medienai kenkiantys grybai jos nesugadins.

Termiškai apdorota grindų mediena netinka laikančiųjų dalių, tokių kaip stogo sudedamųjų dalių ar medinių lubų, statybai, nes šis apdorojimas būdas sumažina stabilumą. Todėl jos daugiausia naudojamos fasadų apkalimui, kaip terasinės lentos ir grindų dangos. Termo mediena praranda savo gebėjimą išsipūsti ir trauktis, todėl yra neįtempta ir nesudaro įtrūkimų. Dėl terminio apdorojimo mediena įgauna tolygiai tamsią spalvą, primenančią atogrąžų medieną – priklausomai nuo medienos rūšies ir gamybos proceso, tačiau galimi skirtingi spalvų tonai. Neapdorotas paviršius, bėgant metams, formuoja sidabrinio atspalvio sluoksį. Tačiau originalią tamsiai rudą spalvą galima išlaikyti specialiomis glazūromis.

Medienos impregnavimas vašku

Medienos išsaugojimas, impregnuojant vašku, yra, palyginti, labai naujas procesas. Tiksli tokio gaminio gamybos technika laikoma paslaptyje. Tačiau procesas iš esmės pagrįstas tuo, kad buitinė terasų mediena, tokia kaip pušis ir eglė, iki pat šerdies mirkoma didžiuliuose slėginiuose induose su žvakių vašku (parafinu), įkaitusiu daugiau nei šimtu laipsnių. Jis išstumia vandenį iš medienos ir užpildo kiekvieną jos ląstelę. 

Vaške mirkyta grindims skirta mediena nepraranda stabilumo. Todėl ji tinka ne tik grindims kloti, bet ir laikančiosioms konstrukcijoms statyti. Apdorojimas įprastomis mašinomis nėra problema, o konservantas yra netoksiškas ir nekenksmingas aplinkai. Mediena dėl vaško kiekio tampa gana sunki ir po apdorojimo yra absoliučiai stabili. 

Medienos-polimero kompozicinė apdaila

Terasinės lentos iš vadinamųjų WPC (Wood-Polymer-Composites) yra ne gryna mediena, o – kaip rodo pavadinimas – kompozicinės medžiagos iš medžio ir plastiko. Didelėse gamybos apimčių  įmonėse medienos atliekos yra susmulkinamos į pjuvenas, sumaišomos su plastikais, tokiais kaip polietilenas arba polipropilenas, ir sujungiamos, kad susidarytų nauja medžiaga. Priklausomai nuo gamintojo, medienos kiekis svyruoja nuo 50 iki 90 procentų.

WPC sujungia medienos plastike privalumus: ši statybinė medžiaga yra stabili, lengvesnė ir tvirtesnė nei medis. WPC lentos turi medienos pojūtį, medienai būdingą šiltą paviršių, geras izoliacines savybes ir yra atsparesnės oro sąlygoms nei įprasta mediena, skirta grindims. WPC daugiausia naudojama kaip apdailos medžiaga, grindų dangos, ypatingai skirtos terasoms, taip pat baldų gamyboje. 

Ieškote ilgaamžio sprendimo jūsų lauko terasos grindims? WPC terasinės lentos iš ProDeck.lt yra aukštos kokybės statybinės medžiagos už konkurencingą rinkos kainą.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt kamtoreikia.lt tnews.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top